LP5900SD-1.5/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LP5900SD-1.5/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LP5900SD-1.5/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 150mA (Max) Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Package / Case: 6-LLP Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): - Voltage - Input: 2.5 ~ 5.5 V Voltage - Output: 1.5V Other Names: LP5900SD-1.5TR