LP2985AIM5X-2.6/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LP2985AIM5X-2.6/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LP2985AIM5X-2.6/NOPB Current - Limit (min): - Current - Output: 150mA Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: SOT-23-5, SC-74A, SOT-25 Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.28V @ 150mA Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 2.6V Other Names: LP2985AIM5X-2.6