LM3676SD-1.8/NOPB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LM3676SD-1.8/NOPB
  • Производитель
    National Semiconductor
  • Описание
    National Semiconductor LM3676SD-1.8/NOPB Current - Output: 600mA Frequency - Switching: 2MHz Internal Switch(s): Yes Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -30?°C ~ 85?°C Package / Case: 8-LLP Power - Output: 1.78W Series: - Synchronous Rectifier: No Type: Step-Down (Buck) Voltage - Input: 2.9 ~ 5.5 V Voltage - Output: 1.8V Other Names: LM3676SD-1.8TR