BUK9608-55B,118 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BUK9608-55B,118
  • Производитель
    NXP Semiconductors
  • Описание
    NXP Semiconductors BUK9608-55B,118 Configuration: Single Continuous Drain Current: 110 A Current - Continuous Drain (id) @ 25?° C: 75A Drain To Source Voltage (vdss): 55V Drain-source Breakdown Voltage: 55 V Fet Feature: Logic Level Gate Fet Type: MOSFET N-Channel, Metal Oxide Gate Charge (qg) @ Vgs: 45nC @ 5V Gate-source Breakdown Voltage: 15 V ID_COMPONENTS: 1950390 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 175 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Package / Case: D??Pak, TO-263 (2 leads + tab) Power - Max: 203W Power Dissipation: 203000 mW Rds On (max) @ Id, Vgs: 7 mOhm @ 25A, 10V Resistance Drain-source Rds (on): 0.007 Ohm @ 10 V Series: TrenchMOS?„? Transistor Polarity: N-Channel Vgs(th) (max) @ Id: 2V @ 1mA Product Category: MOSFET RoHS: yes Drain-Source Breakdown Voltage: 55 V Gate-Source Breakdown Voltage: 15 V Resistance Drain-Source RDS (on): 0.007 Ohms Fall Time: 86 ns Rise Time: 123 ns Factory Pack Quantity: 800 Typical Turn-Off Delay Time: 131 ns Part # Aliases: /T3 BUK9608-55B Other Names: 934057716118::BUK9608-55B /T3::BUK9608-55B /T3