BUK9535-55,127 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BUK9535-55,127
  • Производитель
    NXP Semiconductors
  • Описание
    NXP Semiconductors BUK9535-55,127 Current - Continuous Drain (id) @ 25?° C: 34A Drain To Source Voltage (vdss): 55V Fet Feature: Logic Level Gate Fet Type: MOSFET N-Channel, Metal Oxide Gate Charge (qg) @ Vgs: - Input Capacitance (ciss) @ Vds: 1400pF @ 25V Mounting Type: Through Hole Package / Case: TO-220AB-3 Power - Max: 85W Rds On (max) @ Id, Vgs: 35 mOhm @ 17A, 5V Series: TrenchMOS?„? Vgs(th) (max) @ Id: 2V @ 1mA RoHS: yes