BUK9230-100B /T3 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BUK9230-100B /T3
  • Производитель
    NXP Semiconductors
  • Описание
    NXP Semiconductors BUK9230-100B /T3 Configuration: Single Continuous Drain Current: 47 A Drain-source Breakdown Voltage: 100 V Factory Pack Quantity: 2500 Fall Time: 46 ns Gate-source Breakdown Voltage: +/- 15 V Maximum Operating Temperature: + 185 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SOT-428 Part # Aliases: BUK9230-100B,118 Power Dissipation: 167 W Product Category: MOSFET Resistance Drain-source Rds (on): 0.028 Ohms Rise Time: 86 ns Rohs: yes Transistor Polarity: N-Channel Typical Turn-off Delay Time: 96 ns