PIC16LF1516-I/SS datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC16LF1516-I/SS
  • Описание
    Microchip Technology PIC16LF1516-I/SS Connectivity: I??C, LIN, SPI, UART/USART Core: PIC Core Processor: PIC Core Size: 8-Bit Data Bus Width: 8 bit Data Converters: A/D 17x10b Data Ram Size: 512 B Eeprom Size: - Interface Type: I2C, SPI, USART Maximum Clock Frequency: 20 MHz Maximum Operating Temperature: + 85 C Mounting Style: SMD/SMT Number Of I /o: 25 Number Of Programmable I/os: 25 Number Of Timers: 3 Operating Supply Voltage: 1.8 V to 3.6 V Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 28-SSOP (0.200", 5.30mm Width) Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Processor Series: PIC16LF151x Program Memory Size: 14KB (8K x 14) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 512 x 8 Series: PIC?® XLP?„? 16F Speed: 20MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 1.8 V ~ 3.6 V RoHS: yes Data RAM Size: 512 B On-Chip ADC: Yes A/D Bit Size: 10 bit A/D Channels Available: 17 Minimum Operating Temperature: - 40 C Number of Programmable I/Os: 25 Number of Timers: 3 On-Chip DAC: Yes Supply Voltage - Max: 3.6 V Supply Voltage - Min: 2.5 V