DSPIC33FJ128MC802-I/SP datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    DSPIC33FJ128MC802-I/SP
  • Производитель
    Microchip Technology
  • Описание
    Microchip Technology DSPIC33FJ128MC802-I/SP 3rd Party Development Tools: 52713-733, 52714-737, 53276-922, EWDSPIC Connectivity: CAN, I??C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART Core: dsPIC Core Processor: dsPIC Core Size: 16-Bit Data Bus Width: 16 bit Data Converters: A/D 6x10b/12b Data Ram Size: 16 KB Development Tools By Supplier: PG164130, DV164035, DV244005, DV164005, PG164120, DM240001, DV164033 Eeprom Size: - ID_COMPONENTS: 1941584 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Clock Frequency: 40 MHz Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: Through Hole Number Of I /o: 21 Number Of Programmable I/os: 21 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm) Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT Processor Series: DSPIC33F Product: DSCs Program Memory Size: 128KB (128K x 8) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 16K x 8 Series: dsPIC?„? 33F Speed: 40 MIPs Voltage - Supply (vcc/vdd): 3 V ~ 3.6 V Product Category: Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC RoHS: yes Data RAM Size: 16 KB Number of Programmable I/Os: 21 Number of Timers: 5 Family / Core: dSPIC33 Interface Type: CAN/I2C/SPI/UART On-Chip ADC: Yes Factory Pack Quantity: 15 Type: dSPIC33