MAX6018BEUR16+T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MAX6018BEUR16+T
  • Описание
    Maxim Integrated MAX6018BEUR16+T Average Temperature Coefficient (typ): 16 PPM / C Current - Cathode: - Current - Output: 1mA Current - Quiescent: 5?µA Initial Accuracy: 0.4 % Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Number Of Channels: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Output Voltage: 1.6 V Package / Case: SOT-23-3, TO-236-3, Micro3?„?, SSD3, SST3 Product: Voltage References Reference Type: Series Series: - Series Vref - Input Voltage (max): 6 V Shunt Current (max): 1 mA Temperature Coefficient: 50ppm/?°C Tolerance: ?±0.4% Topology: Series References Voltage - Input: 1.8 ~ 5.5 V Voltage - Output: 1.6V