MAX16904RAUE33/V+ datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MAX16904RAUE33/V+
  • Производитель
    Maxim Integrated
  • Описание
    Maxim Integrated MAX16904RAUE33/V+ Current - Output: 600mA Duty Cycle (max): 97 % Frequency - Switching: 2.1MHz Input Voltage: 3.5 V to 28 V Internal Switch(s): Yes Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Number Of Outputs: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: - 40 C to + 125 C Output Voltage: 3.3 V Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed pad Series: - Switching Frequency: 2.1 MHz Synchronous Rectifier: Yes Type: Step-Down (Buck) Voltage - Input: 3.5 ~ 28 V Voltage - Output: 3.3V RoHS: yes Input Voltage MAX: 28 V Output Current: 600 mA Number of Outputs: 1 Maximum Operating Temperature: + 125 C Input Voltage MIN: 3.5 V Minimum Operating Temperature: - 40 C Factory Pack Quantity: 96