P1402SBLRP datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    P1402SBLRP
  • Производитель
    Littelfuse
  • Описание
    Littelfuse P1402SBLRP Capacitance: 35pF Current - Hold (ih): 120mA Current - Peak Pulse (10 X 1000?µs): 80A Current - Peak Pulse (8 X 20?µs): 250A Number Of Elements: 2 Package / Case: DO-214AA, SMB Series: TwinChip?„? Voltage - Breakover: 180V Voltage - Off State: 140V Voltage - On State: 8V Product Category: Sidacs RoHS: yes Breakover Voltage VBO: 180 V Breakover Current IBO Max: 800 mA Non Repetitive On-State Current: 30 A Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 140 V Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 5 uA Holding Current (Ih Max): 120 mA On-State Voltage: 4 V Off-State Capacitance CO: 20 pF Maximum Operating Temperature: + 85 C Mounting Style: SMD/SMT Current Rating: 2.2 A Minimum Operating Temperature: - 40 C Operating Junction Temperature: - 40 C to + 150 C Factory Pack Quantity: 2500