P1400ADL61 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    P1400ADL61
  • Производитель
    Littelfuse
  • Описание
    Littelfuse P1400ADL61 Capacitance: 200pF Current - Hold (ih): 50mA Current - Peak Pulse (10 X 1000?µs): 250A Current - Peak Pulse (8 X 20?µs): 1000A (1kA) Number Of Elements: 1 Package / Case: TO-220-3, Modified Series: SIDACtor?® Voltage - Breakover: 160V Voltage - Off State: 120V Voltage - On State: 3V Product Category: Sidacs RoHS: yes Breakover Voltage VBO: 160 V Breakover Current IBO Max: 800 mA Non Repetitive On-State Current: 120 A Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 120 V Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 5 uA Holding Current (Ih Max): 50 mA On-State Voltage: 3 V Off-State Capacitance CO: 140 pF to 200 pF Maximum Operating Temperature: + 85 C Mounting Style: Through Hole Current Rating: 2.2 A Minimum Operating Temperature: - 40 C Operating Junction Temperature: - 40 C to + 150 C Factory Pack Quantity: 500