LTC4052EMS8E-4.2 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LTC4052EMS8E-4.2
  • Производитель
    Linear Technology
  • Описание
    Linear Technology LTC4052EMS8E-4.2 Battery Type: Lithium-Ion (Li-Ion) Function: Charge Management Lead Free Status / Rohs Status: Not Compliant Mounting: Surface Mount Mounting Type: Surface Mount Operating Supply Voltage (max): 10V Operating Supply Voltage (min): 4.5V Operating Temp Range: -40C to 85C Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Operating Temperature Classification: Industrial Output Current: 1.5A Output Voltage: 4.2V Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Exposed Pad Package Type: MSOP Pin Count: 8 Type: Battery Charger Voltage - Supply: 4.5 V ~ 10 V