100R15X106KV4E datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    100R15X106KV4E
  • Производитель
    Johanson Dielectrics
  • Описание
    Johanson Dielectrics 100R15X106KV4E Applications: General Purpose Capacitance: 10?µF Capacitance Tolerance: ?‚?± 10% Capacitor Case Style: 0805 Capacitor Mounting: SMD Dielectric Characteristic: X5R Features: Low ESR Lead Spacing: - Mounting Type: Surface Mount, MLCC No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55?°C ~ 85?°C Package / Case: 0805 (2012 Metric) Ratings: - Series: TANCERAM?® Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) Temperature Coefficient: X5R Thickness: 1.52mm Max Tolerance: ?±10% Voltage - Rated: 10V Voltage Rating: 10VDC Other Names: 709-1228-2