25F10MPBF datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    25F10MPBF
  • Производитель
    IR (International Rectifier)
  • Описание
    IR (International Rectifier) 25F10MPBF Mfr Package Description: DO-4, 1 PIN Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes Package Shape: ROUND Package Style: POST/STUD MOUNT Terminal Form: SOLDER LUG Terminal Finish: NOT SPECIFIED Terminal Position: UPPER Number of Terminals: 1 Package Body Material: METAL Configuration: SINGLE Case Connection: CATHODE Number of Elements: 1 Diode Element Material: SILICON Diode Type: RECTIFIER DIODE Application: GENERAL PURPOSE Number of Phases: 1 Rep Pk Reverse Voltage-Max: 100 V Average Forward Current-Max: 25 A Non-rep Pk Forward Current-Max: 373 A