PFL2510-102MEC datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PFL2510-102MEC
  • Производитель
    Coilcraft
  • Описание
    Coilcraft PFL2510-102MEC RoHS: yes Inductance: 1 uH Tolerance: 20 % Maximum DC Current: 1.9 A Maximum DC Resistance: 83 mOhms Operating Temperature Range: - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency: 375 MHz Dimensions: 2.286 mm W x 2.79 mm L x 1.02 mm H Shielding: Shielded Termination Style: SMD/SMT Case Height: 1.02 mm Case Length: 2.79 mm Case Width: 2.286 mm Core Material: Composite Product: Power Inductors Series: PFL2510 Test Frequency: 7.9 MHz Part # Aliases: PFL2510-102MEB