CRT1206-DX-1783ELF datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    CRT1206-DX-1783ELF
  • Производитель
    Bourns
  • Описание
    Bourns CRT1206-DX-1783ELF Composition: Thin Film Features: Current Sense Height: 0.022" (0.55mm) ID_COMPONENTS: 2152223 Number Of Terminations: 2 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Package / Case: 1206 (3216 Metric) Power (watts): 0.25W, 1/4W Power Rating: 0.25 Watt (1/4 Watt) Resistance: 178 KOhms Resistance (ohms): 178K Series: CRT Size / Dimension: 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) Temperature Coefficient: ?±15ppm/?°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: ?±0.5% Product Category: Thin Film Resistors - SMD RoHS: yes