4818T-2-1002FB datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    4818T-2-1002FB
  • Производитель
    Bourns
  • Описание
    Bourns 4818T-2-1002FB Case Style: Molded Circuit Designator: BUS Failure Rate: Not Required Military Standard: Not Required Mounting Style: Surface Mount No. Of Terminals: 18 Number Of Resistors: 17 Operating Temp Range: -55C to 125C Package / Case: SOM Power Rating: 1.44W Power Rating Per Resistor: 2/25W Product Depth (mm): 7.62mm Product Height (mm): 2.03mm Product Length (mm): 12.45mm Resistance: 10kohm Technology: Thin Film Temperature Coefficient: ?±50 Terminal Pitch: 1.27 Termination Style: Gull Wing Tolerance (+ Or -): 1% Type: Network