4816P-T02-122LF datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    4816P-T02-122LF
  • Описание
    Bourns 4816P-T02-122LF Body Material: Thermoplastic Circuit Type: Bussed Dimensions: 7.62 mm W x 9.53 mm L x 2.03 mm H Height: 0.080" (2.03mm) ID_COMPONENTS: 2016186 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 1.27 mm Mounting Type: Surface Mount Number Of Pins: 16 Number Of Resistors: 15 Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) Power Per Element: 80mW Power Rating: 1.28 Watts Product Type: Networks Resistance: 1.2 KOhms Resistance (ohms): 1.2K Resistor Values: 1.2 KOhms Series: 4800P Size / Dimension: 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Termination Style: SMD/SMT Tolerance: ?±2% Voltage Rating: 50 Volts Product Category: Resistor Networks & Arrays RoHS: yes Number of Resistors: 15 Number of Pins: 16 Power per Element: 1.28 W Factory Pack Quantity: 50