4816P-T01-822 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    4816P-T01-822
  • Описание
    Bourns 4816P-T01-822 Body Material: Thermoplastic Case Style: Molded Circuit Designator: ISOL Circuit Type: Isolated Dimensions: 5.59 mm W x 13.72 mm L Failure Rate: Not Required Height: 0.080" (2.03mm) ID_COMPONENTS: 4200397 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Military Standard: Not Required Mounting Style: Surface Mount Mounting Type: Surface Mount No. Of Terminals: 16 Number Of Pins: 16 Number Of Resistors: 8 Operating Temp Range: -55C to 125C Operating Temperature: -55?°C ~ 125?°C Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) Power Per Element: 160mW Power Rating: 1.28W Power Rating Per Resistor: 4/25W Product Depth (mm): 7.62mm Product Height (mm): 2.03mm Product Length (mm): 11.18mm Product Type: Networks Resistance: 8.2kohm Resistance (ohms): 8.2K Series: 4800P Size / Dimension: 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) Technology: Thick Film Temperature Coefficient: ?±100ppm/?°C Terminal Pitch: 1.27 Termination Style: Gull Wing Tolerance: ?±2% Tolerance (+ Or -): 2% Type: Network Other Names: 4816P-001-822, 4816P-1-822