ATTINY44-20SSUR datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    ATTINY44-20SSUR
  • Производитель
    Atmel Corporation
  • Описание
    Atmel Corporation ATTINY44-20SSUR Connectivity: USI Core Processor: AVR Core Size: 8-Bit Data Converters: A/D 8x10b Eeprom Size: 256 x 8 Number Of I /o: 12 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: * Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 4KB (2K x 16) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 256 x 8 Series: AVR?® ATtiny Speed: 20MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2.7 V ~ 5.5 V RoHS: yes Core: AVR Data Bus Width: 8 bit Maximum Clock Frequency: 20 MHz On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2.7 V to 5.5 V Processor Series: tinyAVR Factory Pack Quantity: 3000