SR301A103JAA datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SR301A103JAA
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SR301A103JAA Capacitance: 0.01 uF Dimensions: 3.81 mm W x 7.62 mm L x 7.62 mm H Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 5.08 mm Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Product: Conformally Coated MLCCs Series: SR Temperature Coefficient: C0G (NP0) Termination Style: Radial Tolerance: 5 % Voltage Rating: 100 Volts