SMCJ140CA datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SMCJ140CA
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SMCJ140CA Breakdown Voltage: 171 V Channels: 1 Channel Clamping Voltage: 227 V Maximum Operating Temperature: + 150 C Minimum Operating Temperature: - 55 C Operating Voltage: 140 V Package / Case: DO-214AB Peak Pulse Power Dissipation: 1500 W Peak Surge Current: 6.6 A Polarity: Bidirectional Rohs: yes Series: SMCJ Termination Style: SMD/SMT