MIC5259-3.3YML TR datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MIC5259-3.3YML TR
  • Производитель
    Micrel
  • Описание
    Micrel MIC5259-3.3YML TR Current - Limit (min): 350mA Current - Output: 300mA ID_COMPONENTS: 1384492 Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: 6-MLF?®, QFN Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.3V @ 300mA Voltage - Input: Up to 6V Voltage - Output: 3.3V Other Names: 576-2834-2, MIC5259-3.3YML TR, MIC5259-3.3YMLTR