MIC39151-2.5WU datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MIC39151-2.5WU
  • Производитель
    Micrel
  • Описание
    Micrel MIC39151-2.5WU Current - Limit (min): - Current - Output: 1.5A (Min) ID_COMPONENTS: 1386650 Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.375V @ 1.5A Voltage - Input: Up to 16V Voltage - Output: 2.5V Other Names: 576-2306, MIC39151-2.5WU