C4AEJBW5300A3LJ datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    C4AEJBW5300A3LJ
  • Производитель
    Kemet
  • Описание
    Kemet C4AEJBW5300A3LJ Capacitance: 30uF Construction: Radial Failure Rate: Not Required Lead Diameter (nom): 1.2mm Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing (nom): 37.5mm Mounting Style: Through Hole Operating Temp Range: -40C to 85C Operating Temperature Range: - 40 C to + 85 C Package / Case: Not Required Product: Metallized Polyester Film Capacitors Product Depth (mm): 30mm Product Diameter (mm): Not Requiredmm Product Height (mm): 45mm Product Length (mm): 42mm Series: * Temp Coeff (dielectric): PLYP Termination Style: Radial Tolerance: 5 % Tolerance (+ Or -): 5% Voltage: 700VDC Voltage Rating: 700 Volts Product Category: Film Capacitors RoHS: yes Product Type: DC Link Dielectric: Polypropylene (PP) Lead Spacing: 37.5 mm Dimensions: 42 mm L x 45 mm W x 30 mm H Case Height: 30 mm Case Length: 42 mm Case Width: 45 mm Lead Diameter: 1.2 mm Number of Pins: 4 Pitch Spacing: 20.3 mm Factory Pack Quantity: 36 Type: Printed Circuit Board Mount Power Film Capacitors Voltage Rating DC: 700 V