D2540-6002-AR datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    D2540-6002-AR
  • Производитель
    3M
  • Описание
    3M D2540-6002-AR Color: Black Connector Type: Header, Shrouded Contact Finish: Gold Contact Finish Thickness: 10?µin (0.25?µm) Contact Gender: Pin (Male) Contact Material: Brass Contact Mating Length: 0.243" (6.17mm) Contact Plating: Gold Contact Type: Male Pin Current Rating: 2 A Fastening Type: - Features: - Housing Material: Polyester, High Temperature Glass Filled Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Mounting Angle: Straight Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Number Of Positions: 40 Number Of Positions / Contacts: 40 Number Of Positions Loaded: All Number Of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm) Product Type: Headers - Shrouded Row Spacing: 0.100" (2.54mm) Series: D2500 Termination: Solder Termination Style: Solder Other Names: 00051119907209, 05111990720, 5111990720, 51119907209, 80001204470, D25406002AR, MHC40E